2018 m. gegužės 25 d. įsigaliojo Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris skatina visas įmones ir organizacijas Lietuvoje bei ES stipriai peržiūrėti asmens duomenų saugos kultūrą.

 

„PersonaloSkaita“, „PersonaloSkaita Light“ programos 2018 versijoje realizuotos tiek pagrindinės BDAR prievolės, tiek ir sudarytos visos sąlygos įgyvendinti aukščiausio lygio asmens duomenų saugumą ir prieigos prie jų valdymą, o įdiegti nauji programos plėtiniai užtikrins patogesnį ir saugesnį darbą su asmens duomenimis.

 

Pasirengimas BDAR taikymui: 3 esminiai „pjūviai“ ir BDAR reikalavimus įgyvendinantys duomenų kodavimo lygiai.

Duomenų šifravimas 0 lygiu sukurtas siekiant užtikrinti Jūsų turimos programos technologinį suderinamumą su naujomis versijomis, minimaliai kilstelėti duomenų saugumą, tačiau nėra pakankamas įrodyti BDAR prievolių atitiktį.

 

Programos moduliai, skirti duomenų šifravimui ir prieigos prie jų valdymui:

  • Ataskaita apie visus asmens duomenis programoje. Ataskaita, surenkanti informaciją apie saugomus darbuotojų duomenis ir pateikianti juos pagal pareikalavimą.
  • Asmens duomenų tvarkymo atsekamumas. Privalomas registras ir ataskaita, kurie suseka ir pateikia visus veiksmus, darytus su asmens  duomenimis, už pasirinktą laikotarpį. Svarbu: asmens duomenų tvarkymo atsekamumas galimas tik duomenų bazėms su 1 ir 2 lygio kodavimu.
  • Duomenų kodavimas universaliu raktu (1 lygis). Tai aukštesnis duomenų bazės šifravimo lygis, kada duomenų bazę „išnešus“ ar perkėlus į kitą vietą, saugomus asmens duomenis bus galima nuskaityti  tik atrakinus universaliu „Prototechnikos“ raktu, kuris yra bendras visiems „Prototechnika“ klientams. Įsigijusiems šį kodavimo lygį, bus visada tikrinamos vartotojo teisės ir pildomas veiksmų, susijusių su asmens duomenimis, žurnalas („Log‘as“).
  • Duomenų kodavimas individualiu „MasterKey“ raktu (2 – aukščiausias lygis). Tai aukščiausias duomenų bazės šifravimo lygis, kada duomenų bazę ar jos kopiją „išnešus“ ar perkėlus į kitą vietą, saugomus asmens duomenis bus galima nuskaityti tik atrakinus duomenų bazę MasterKey raktu, žinomu tik duomenų valdytojui. Įsigijusiems šį kodavimo lygį, bus visada tikrinamos vartotojo teisės ir pildomas veiksmų, susijusių su asmens duomenimis, žurnalas („Log‘as“).

Susipažinkite su BDAR duomenų apsaugos moduliu čia >> PS BDAR