Augant verslo procesų optimizavimo poreikiui, pačios įmonės diktuoja, kokie verslo valdymo ir apskaitos programų atnaujinimai joms būtini. Verslo valdymo ir buhalterines programas kurianti sostinės UAB „Prototechnika“ pastebi, kad pastaraisiais metais įmonės į šias programas investuoja atidžiau, pageidauja galimybės nuolat jas plėtoti bei naujų versijų šimtaprocentinio suderinamumo ir su įsigytomis anksčiau standartinėmis programomis, ir su įgyvendintais individualiais sprendimais.

Vadovaudamasi šiais įmonių poreikiais „Prototechnika“ periodiškai atnaujina verslo valdymo ir buhalterinių programų šeimą „Skaita“ – dabar pasiūlė naują „EuroSkaita2“ versiją, kurioje daugumą patobulinimų iniciavo klientai. Naujosios versijos eikliausi arkliukai – galimybė automatiškai fiksuoti Lietuvos banko skelbiamus valiutų kursus, įvesti papildomas faktūrines vertes „Intrastat ataskaitose“ bei analizuoti duomenis „Duomenų kubo naršykle“. Nauja versija taip pat praplečia anksčiau sukurtų modulių galimybes (papildyti išlaidų operacijų, apskaitos blankų, kainoraščių ir kt. moduliai). Pasak Kęstučio Skukausko, „Prototechnikos“ direktoriaus plėtrai, visus esminius atnaujinimus diktuoja pačių vartotojų poreikiai bei kasdieniai ekonominės situacijos pokyčiai.

„Nauji įrankiai ar jau esamų programų atnaujinimai dažniausiai gimsta vartotojams pageidaujant jų specifiką tenkinančių sprendimų. Jei paaiškėja, kad toks atnaujinimas yra aktualus ir kitiems mūsų užsakovams, kuriame universalų daugeliui bendrovių tinkantį įrankį. Pavyzdžiui, taip gimė valiutų kursų importo iš Lietuvos banko įrankis – tai aktualu visoms užsienio rinkose dirbančioms įmonėms“, – pasakoja K.Skukauskas.

Nemokamai įsidiegti naują programos „EuroSkaita 2“ versiją gali įmonės, anksčiau įsigijusios „EuroSkaita2“ sprendimą ir pasirašiusios autorinę programos priežiūros sutartį. „Prototechnika“ – ir standartinės verslo valdymo sistemos, ir individualių projektų kūrėja.

„Tobulindami veiklos procesus, galime garantuoti greitą, per 800 klientų padalintą naujos versijos sąnaudų paklausios ir vertingos produkcijos gamybą. Šis veiklos modelis skiriasi nuo verslo valdymo ir buhalterines programas siūlančių įmonių, kurios perka kitų pagamintą programinę įrangą, įgyvendina projektą, bet negali jo tiražuoti kitiems, nes jis nesuderinamas su gamintojų versijomis“, – sako K.Skukauskas.

„Prototechnikos“ kuriami verslo valdymo ir buhalterinės programos sprendimai pasižymi lankstumu ir ilgaamžiškumu. Klientai, dar 1996 m. įsigiję „EuroSkaitos“ ir „PersonaloSkaitos“ programas bei pasirašę autorinės priežiūros sutartį, šiandien dirba su šių programų naujausiomis versijomis. Įsigydamos nuolat atnaujinamą ir tobulėjantį IT produktą įmonės saugo savo investicijas ir nešvaisto laiko, nes atnaujinant programas išsaugomi visi anksčiau metų metus kaupti duomenys. Š.m. I pusmetį „Prototechnikos“ autorinių programų priežiūra, lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, didėjo 33%.